Ocenený eponymný debut ako vinyl

Ocenený debutový album s názvom The Autumnist z roku 2009 vychádza 13. apríla 2019 v limitovanej edícii ako žltý 12“ vinyl v rámci Record Store Day.

Album v dobe svojho vydania zaujal netradičným zvukom a je považovaný za nadžánrový a absolútne mimo prúdu stojaci album s výraznými melódiami, napriek tomu, že až na jednu skladbu je celý inštrumentálny. Hudobná kritika bola k nemu veľmi priaznivá, čoho dôkazom bolo množstvo nadšených recenzií v slovenských, ale aj českých médiách, ako aj ocenenie Album roka podľa kritikov na Radio_Head Awards 2009.

Album vychádza v limitovanom náklade 150 ks s originálnym “urbánnym” artworkom od Vlada Ďurajku, ktorý bol oproti pôvodnej verzii mierne modifikovaný, všetky kópie sú očíslované. Skladby prešli remasteringom , o ktorý sa postaral Tom Karásek v štúdiu Gargle & Expel. Špeciálna digitálna verzia albumu, dostupná prostredníctvom priloženého download kódu, obsahuje aj tri bonusové skladby – dva remixy skladby The Velvet Incident od producentov Duhan a Cefaploid 9000 ako aj raritnú úpravu skladby The Novelist pre tanečné predstavenie. Vinyl The Autumnist bude dostupný na zakúpenie v kamenných obchodoch prostredníctvom distribúcie Wegart ako aj v e-shope Deadred Records a na Bandcamp profile kapely.