Remixová kompilácia Future Lights

Dva roky po vydaní výborne prijatého a „rádiohlavou“ oceneného albumu False Beacon vychádza z neho zbierka remixov.

Názov si symbolicky prepožičala od skladby z albumu, ktorá má zvlášť pre súčasné okolnosti nádych optimizmu: Future Lights.

Základom kolekcie sú najlepšie kusy z oficiálnej remixérskej súťaže, doplnené remixami od niektorých spriatelených tvorcov. Súťaž s názvom False Beacon Remix Contest bola vyhlásená ešte v roku 2019 a zapojilo sa do nej viacero domácich ale aj zahraničných producentov, vo finálnej selekcii sa nakoniec ocitlo 8 prác. Vo zvláštnej symbióze tu vedľa seba fungujú remixy od zatiaľ menej známych mien (Combijn, Reticuli alebo Fatdust), cez stúpajúce talenty (Blame Your Genes, Ri Za) až po dlhoročných „overených“ spolupracovníkov či spriaznených tvorcov (Analogrunner, Isobutane, Tittingur).

AUTUMNIST má odjakživa v obľube fúzie žánrov a toto sa zrejme reverzne odzrkadlilo aj na doručených remixoch, ktoré oscilujú od ambientu cez uplifting house až po hlukové techno. Dramaturgia celej kolekcie tieto kontrasty ešte úmyselne zvýrazňuje.

Titul, pôvodne plánovaný na tohtoročný Record Store Day, sme sa nakoniec rozhodli vypustiť bez väčších príprav ešte skôr a to ako bezplatný download a prostredníctvom streamovacích sietí.
Komentár od Vlada: „Rozhodli sme sa to venovať ľuďom doma v tejto zložitej dobe celkom zdarma, ak by chcel niekto na túto kolekciu hudby prispieť finančne, nech prosím venuje ľubovoľnú čiastku na pomoc slovenským zdravotníkom cez platformu #KtoPomozeSlovensku. Ďakujeme vopred za každý, hoci aj symbolický príspevok.

Finálny zvuk remixov si vzal na starosť Tomáš Karásek vo svojom pražskom masteringovom štúdiu Gargle & Expel a nápaditý artwork je dielom samotného Vlada Ďurajku.

Na Record Store Day (tento rok oficiálne presunutý na 20. júna) sa môžte tešiť na limitovanú vinyl dubplate verziu s užším výberom skladieb, viac info čoskoro.

Všetky linky na kompiláciu, vrátane odkazu na Bandcamp (free download) nájdeš tu: https://autumnist.fanlink.to/future-lights

Dobrovoľný príspevok pre iniciatívu #KtoPomozeSlovensku môžeš venovať tu: https://ktopomozeslovensku.sk/

Vďaka za zdieľanie a priazeň!